Frakta grzechu warta

Frakta grzechu warta

masz do nas pytanie?


Frakta grzechu warta

Torba na zakupy Frakta, to niezbędnik w sklepach Ikea, a obecnie zyskała status kultowego, a wręcz ikonicznego produktu. Okazuje się, że artykuł wart 1,99 PLN zainspirował projektantów domu mody Balenciaga to stworzenia bardzo podobnej torby w cenie 2145 USD. Torba Arena Extra Large to obecnie najgorętszy temat, nie tylko w świecie mody.

Reakcja Ikei była bezbłędna! Szwedzki gigant w zakresie wystroju wnętrz, napisał poradnik, jak odróżnić fake od oryginału:

1. Potrząśnij torbą – oryginał zaszeleści.
2. Jest wielofunkcyjna – przeniesiesz w niej sprzęt hokejowy, cegły, a nawet wodę.
3. Wrzuć torbę w błoto – Prawdziwą torbę FRAKTA umyjesz wężem ogrodowym.
4. Zwiń torbę – Jeśli jesteś w stanie uzyskać rozmiar kosmetyczki, gratulujemy!
5. Zajrzyj do środka – FRAKTA ma autentyczną metkę IKEA.
6. Cena – Tylko 0,99 dolara.

Dystans do samej siebie, jaki pokazała Ikea jest godny podziwu. Ponadto firma ogłosiła, że nie ma nic przeciwko kopiowaniu jej designu, a wręcz przeciwnie, jest zaszczycona. Mało tego! Szwedzi poszli o krok dalej i zaprojektowali czapkę-bejsbolówkę uszytą z tego samego materiału, co torba Frakta. Czy teraz Balenciaga odpowie na tę zaczepkę?

Zagrywki Ikei spotkały się z entuzjazmem setki tysięcy Internautów. Marka po raz kolejny wykazała się wyszukanym poczuciem humoru, a tym samym udowodniła, że jest brandem traktujących wszystkich jednakowo i to właśnie ją czyni firmą, do której chce się wracać.