Blog

5 października 2017

Bezczelność klasy S

Pojawił się pewnego, niedawnego czasu jeden mural w mieście stu mostów. I w kolejne dni dokładano do niego kolejne elementy. Ażeby się ubierać odpowiednio, ażeby pracować ciężko, ażeby być odpowiedzialnym. Z każdym kolejnym tekstem mural stawał się coraz bardziej bezczelny.

9 sierpnia 2017

Chrzanić to, co było? Naprawdę?

Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć sile mediów społecznościowych. Dziś mogła się o tym boleśnie przekonać marka Tiger Energy Drink. Ale powiedzmy to sobie uczciwie – solidnie na to zasłużyła…

28 lipca 2017

Employer branding jako silne narzędzie budowania wizerunku

Employer branding to stosunkowo młode zjawisko w branży kreatywnej. Definiuje się je jako działania wizerunkowe na rzecz pracodawcy, a także firmy. Wiele organizacji, które wypracowały silne marki, szuka kolejnego sposobu na promocję i właśnie jedną z taktyk jest kreowanie renomy rzetelnego, profesjonalnego, godnego zaufania pracodawcy.

21 lipca 2017

Dobra zmiana, czyli rebranding

Dzisiejszy świat jest pełen różnorodnych marek. Rynek konkurencyjny jest bardzo rozbudowany, dlatego firmy muszą stale zabiegać o uwagę odbiorców, a także dostosowywać się do aktualnej rzeczywistości. Jednym ze sposobów, który pomaga w aktualizacji marki, jest rebranding.

27 czerwca 2017

Facebook i jego siła w kreowaniu wizerunku

Chcąc jak najlepiej opisać potęgę Facebooka, należy wyjść od definicji social media. W pierwszym kroku warto przyjrzeć się etymologii: słowo social pochodzi z języka angielskiego i oznacza towarzyski, socjalny, społeczny. W Polsce zamiennie używa się określenia media społecznościowe. Social media to platformy internetowe, oferujące narzędzia, dzięki którym istnieje komunikacja w sieci. Użytkownicy kanałów społecznościowych mogą generować różnorakie treści, a także je przeglądać, czytać, udostępniać.

23 czerwca 2017

Marki na wakacjach

Dzisiaj zabrzmiał ostatni dzwonek, co oznacza, że rozpoczęły się wakacje. Uczniowie świętują koniec szkoły w modnych knajpach, pijąc ulubione napoje i spoglądając na telefony różnych marek. Lato to czas laby, ale nie dla marek! O nie, marki nie biorą urlopu!

4 maja 2017

Frakta grzechu warta

Torba na zakupy Frakta, to niezbędnik w sklepach Ikea, a obecnie zyskała status kultowego, a wręcz ikonicznego produktu. Okazuje się, że artykuł wart 1,99 PLN zainspirował projektantów domu mody Balenciaga to stworzenia bardzo podobnej torby w cenie 2145 USD. Torba Arena Extra Large to obecnie najgorętszy temat, nie tylko w świecie mody.

30 czerwca 2016

Font czy czcionka?

Zdarzyło się Wam patrząc na krój tekstu swojej ulubionej strony internetowej, wzdychać do monitora – „ale fajna czcionka”? Jeżeli tak, popełniacie popularny błąd.

16 czerwca 2016

Kapust(k)a w cenie

Ostatni zwycięski mecz Polaków z Irlandią Północną podczas rozgrywek Euro 2016, dał nam wszystkim wiele radości. To pierwsze wygrane spotkanie naszej reprezentacji w meczu inauguracyjnym od 1974 roku. Zwiększyło to znacznie gwarancję naszych piłkarzy na awans z fazy grupowej w tych rozgrywkach. Natomiast nam wszystkich dało sporo nadziei na kolejne emocje i zwycięstwa.

14 czerwca 2016

Bestseller widmo

To będzie jedna z najciekawszych kampanii tego roku. Po tym jak internautka w zamkniętej grupie na Facebooku, postawiła pytanie nad zdjęciem opakowania, swoją drogą łudząco przypominającego okładki realistycznych i przygodowych powieści, kakao DecoMorreno o kolejne tomy autora książki – Internet zawrzał. Fejk, czyjaś, delikatnie ujmując, niewiedza, czy doskonale zaplanowana kampania?

10 czerwca 2016

W drodze do mistrzostwa

Po raz kolejny BMW Group Polska zaskakuje nowymi pomysłami kampanii reklamowej, angażując w jej realizację działania artystyczne. Tym razem występuje jako pomysłodawca i mecenas filmu dokumentalnego Bartosza Konopki (nominowanego do Oskara za swój wcześniejszy film, „Królik po berlińsku”) pt. „Droga do mistrzostwa”.

23 kwietnia 2016

Powystawowe wspomnienia

W powojennej Polsce niewiele było powodów do zachwytu nad otaczającą rzeczywistością. Wokół gruzy, zgliszcza, bieda, szarzyzna… Ale w tej niezbyt radosnej rzeczywistości, już w 1945 roku zaczęły powstawać pierwsze znaki graficzne, które na długo, a nawet na stałe wpisały się w naszą codzienność. I tym znakom poświęcona była Wystawa Znaków Graficznych, która została zorganizowana w 1969 roku.

10 lutego 2016

Marka budowana na boisku – 50. finał SuperBowl

Zwyciężyła drużyna Denver Broncos, ale to nie oni mieli monopol na zbieranie oklasków. Finał SuperBowl to nie tylko sportowe widowisko, ale także festiwal reklamowy.

18 października 2015

O bezpieczeństwie na drodze w trzech jakże różnych wersjach

Bezpieczeństwo na drodze staje się coraz ważniejszym tematem, o którym mówi się coraz więcej i coraz odważniej. Kampanii społecznych, które chcą zwrócić uwagę na ten problem pojawiło się w ostatnim czasie kilka.

16 września 2015

O piwie, co się koncernom nie kłania

Lato coraz bliżej, browary gromadzą w magazynach zapasy, bo lato to dla nich prawdziwe żniwa. Ale ten rok może być dla dużych, przemysłowych browarów bardzo trudny. I to nie z powodu kiepskiej pogody.

11 sierpnia 2015

Jak nie reklamować leku na intymne dolegliwości

Jedna z firm farmaceutycznych rozpoczęła właśnie kampanię jednego ze swoich produktów. Temat jest trudny. Przygotowanie ciekawej, nie nudnej i sztampowej kampanii leku na dolegliwości natury intymnej wymaga szczególnego podejścia do tematu. Niestety najnowszy spot reklamujący tenże lek budzi co najmniej mieszane odczucia…

6 lipca 2015

Odwaga ratuje życie

Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi pojawiła się nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka pod hasłem „Odwaga ratuje życie”.  Po obejrzeniu pierwszego spotu nasuwa się jednak zasadnicze pytanie – czy jest na tyle wyrazista i mocna w przekazie, żeby poruszyć jej odbiorców?

15 czerwca 2015

O kampaniach społecznych słów kilka

Kampanie społeczne dotykają bardzo różnych sfer naszego życia. Coraz częściej różne instytucje wykorzystują właśnie tę formę do poruszenia ważnego problemu. Niestety nie zawsze pamiętają o tym, że dotykając delikatnych obszarów, można przesadzić i osiągnąć cel zgoła odmienny od zamierzonego.

25 maja 2015

Republika Roleski

Republika Roleski w duszy nam gra. Tu demokracja dumnie trwa…

Kilka dni temu wystartowała nowa kampania produktów marki Roleski. Od pierwszej emisji telewizyjnej wzbudziła ogromne emocje, zarówno wśród zwykłych zjadaczy chleba, jak i wśród przedstawicieli branży reklamowej. Jako że spot poruszył również nas, nie możemy przejść obok niego obojętnie.DOŁĄCZ DO GRONA NASZYCH KLIENTÓW!

ZAPRRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!